"Naktinių Le Kartland 166 lenktynių" 1-o etapo dalyviai

“Naktinių Le Kartland 166 lenktynių” 1-o etapo dalyviai

Šį savaitgalį vieninteliame Vilniaus vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“ startavo pirmasis šių metų „Naktinių Le Kartland 166 lenktynių“ turnyro etapas. Jau trečiąjį sezoną pasitinkančiame turnyre susirungė 11 komandų, 3 valandas besivaržiusių dėl ištvermingiausiųjų titulo ir lyderių pozicijų taškų lentelėje.

Prieš dvejus metus startavęs ilgų distancijų kartingų turnyras Kaune trukdavo po 66 minutes, o į etapą surinkdavo per 20 ir daugiau komandų. Pritaikę patirtį, taikomą Vokietijoje rengiamose lenktynėse, organizatoriai turnyrą perkėlę į naktį ir ištęsė jo trukmę, natūraliai sumažino ir maksimalų komandų skaičių. Taip nuo antrojo sezono turnyras pakeitė savo pavadinimą, beveik tris kartus pailgėjo ir tapo naktiniu kartingų iššūkiu didžiausiems jų mėgėjams. Šio sezono metu numatytų 6 turnyro etapų dalyviai kartu galės išmėginti abi vidaus patalpų kartodromo „Kartlandas“ trasas tiek Vilniuje, tiek ir Kaune.

Gausaus dalyvių susidomėjimo sulaukiančios lenktynės traukia akį ne tik savo trukme, bet ir garsiuoju „Le Mano“ varžybų starto principu. Komandų kartingai išrikiuojami į eilę pagal kvalifikacijos rezultatus – tuo pat metu iš kito kartodromo trasos galo startuojantys pilotai turi atbėgti į savo kartingą. Taip, nepriklausomai nuo kvalifikacijos rezultatų, komandų pilotai dar iki starto gali atsikovoti papildomas pozicijas. Na, o jau varžybų eigoje jų siekia besivaržydami su kitais kartingo pilotais. Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus skaičius. Per 166 minutes komandoms privalu atlikti ne mažiau nei 9 kartingo su pilotu keitimus bei įveikti 37 Joker ratus. Tad, ištvermės lentkynes laimi nebūtinai greičiausi, bet kartu ir strategiškai teisingai išsidėlioję veiksmus dalyviai. Individualizmas šiose lenktynėse nėra sėkmę nešantis būdo bruožas.

Šias, ne tik gebėjimo varžytis, bet ir strateguoti reikalaujančias lenktynes panoro išmėginti jau ne vienas gerai žinomas lietuvių autosporto atstovas. Pirmuosiuose sezonuose čia ištvermę rodė žiedininkai Ignas Gelžinis su komanda, bei viename etape svečio teisėmis prisijungęs jo brolis – Jonas Gelžinis. Dar prieš metus vykusiose lentynėse sėkmingai pasirodė ir kartingistas – Martynas Griška. Šiemet čia sėkmę kartu su komandos kapitonu – lenktynininku Ignu Palaima ir kitais komandos nariais bandė pasaulio „ROK Junior 2016“ kartingo vicečempionasGustas Grinbergas. Ir visiškai sėkmingai – jų komanda „Palaima Racing“ pirmąjame „Naktinių Le Kartland 166 lenktynių” etape finišavo pirmieji. Antrieji etape liko – „Elstila Team“. Ant trečiojo podiumo laiptelio užlipo daugumai nosis nušluostę jauniausi šio turnyro dalyviai – „Kartlandas Junior“

Gerokai po vidurnakčio įteikę nugalėtojų taures ir rėmėjų įsteigtus prizus, organizatoriai antrąjam „Naktinių Le Kartland 166 lenktynių“ etapui dalyvius kvietė ruoštis vykti į Kaune esantį, o kartu ir aukščiausiai Lietuvoje įsikūrusį vidaus patalpų kartodromą „Kartlandas“. Antrasis etapas įvyks jau lapkričio 25 dieną.