Naktinių lenktynių nugalėtojų podiumas-Kartlandas

Vidaus patalpų kartodromuose “Kartlandas” rengiamos kartingo ištvermės varžybos “Naktinės Le Kartland 166 lenktynės” jau ne pirmą sezoną savo formatu ir ilgos trukmės važiavimu traukia tiek mėgėjus, tiek ir jau visko mačiusius autosporto profesionalus. Gruodžio 16-os vakarą 3-iajam lenktynių etapui čia susirinko net 13 kartingo entuziastų komandų. 

Beveik 3 valandų trukmės kartingų lenktynėse šį savaitgalį norą sudalyvauti parodė ir prie besivaržančių komandų prisijungė daugkartinė automobilių lenktynių prizininkė ir čempionė – Ernesta Globytė, sustiprinusi “MR racing” komandos pajėgumus. Savo komandą etapui subūrė ir praėjusiame sezone varžęsis “Red Bull Kart Fight” čempionas – Martynas Griška. Sėkmę trečiajame etape išmėginti pareiškė ir dar 3 naujos mėgėjų komandos pradedant nuo visiškų naujokų ir baigiant nuolatiniais tokio tipo varžybų dalyviais, nepraleidžiančiais lenktynių ne tik čia, Lietuvoje, bet ir užsienio kartodromuose.

Kaip ir įprasta tokio formato varžyboms pirmasis startas buvo skirtas kvalifikacijai. Komandos po 25 minučių trukmės važiavimo ne tik užsitikrino savo startines lenktynių vietas, bet kartu ir išsimėgino privalomas varžybų procedūras – kaip kartingo su pilotu keitimą, Joker rato įveikimą,  ir pan. Po 25 minučių rezultatai buvo aiškūs – geriausias kvalifikacijos rezultatas atiteko lyderiaujantiems “Palaima racing” pilotams (22,462s.). Tačiau net ir visko mačiusiems lenktynininkams nedideliu skirtumu pasidavė mėgėjų komanda “Perkūnas”.

Varžybų metu komandoms jau teko įveikti 166 minučių iššūkį ,  o jo metu atlikti ir 9 kartingo su pilotu keitimus ir 37 Joker ratus – prailginusius trasos ilgį. Žinoma, ilgos trukmės varžybose komandos turėjo nepagailėti laiko ir strategijai. Vienos labiau laikėsi agresyvaus važiavimo taktikos, kitos vengė to ir taip taupė laiką praleistą Stop&Go zonoje (būtent tokias nuobaudas komandos pelnė už nusižengimus varžybų taisyklėms). Jų išvengti nepavyko nė vienai komandai, o pagrindinė priežastis buvo agresyvus važiavimas ir kontaktai trasoje. Visgi, tarp nuosaikesnės strategijos besilaikančių komandų likusi “Alyva.lt& GMS racing team” su Martynu Griška priešakyje gavę vieną nuobaudą  pelnė specialujį rėmėjo “Moto Akademija” prizą už mažiausią pelnytų baudų skaičių.

Nors ir ilgų lenktynių metu buvo sunku prognozuoti kam šį kartą gali atitekti lyderių pozicijos, likus mažiau nei pusvalandžiui iki finišo ėmė aiškėti pirmaujančios komandos. Po varžybų paskelbta statistika apie gerokai viršytą Joker ratų skaičių daugumos komandų sąskaitose kartu atskleidė ir kai kurių komandų nesėkmės formulę. Vis tik, to išvengusioms komandoms podiumas buvo pasiekiamas ranka. 3 etapo nugalėtojais tapo, bene, profesionaliausia turnyro komanda, kartu įveikusi ir apvalų 400 trasos ratų skaičių“Palaima racing” (I.Palaima, I. Brusokas, G. Grinbergas, L. Stanevičius). 2 vieta – “Perkūnas” (N.Bašinskas, J.Šiauliankas, I. Bražėnas, J.Statnickas). 3 vieta – “BRAZZERS” (K.Augustauskas, E.Miliauskas, J.Jankauskas).

Sekančiam lenktynių etapui komandos bursis jau tik po naujųjų metų – vasario 10 dieną, Kaune įsikūrusiame “Kartlando” kartodrome.