Le-Kartland'303.-3-etapas-2

Kovo 1 dieną Vilniuje įsikūrusiame Kartlande nuvilnijo jau 3-čiasis naktinių  „Le Kartland’303” lenktynių etapas, kurio metu turnyro lyderiai ir toliau neužleido savo pozicijų ir pademonstravo veiksmingas komandines strategijas.

Penktadienį vykusiame 3-čiame etape sudalyvavo 13 komandų, kurios ne tik demonstravo ištvermę, bet ir loginį, strateginį mąstymą. Nors kvalifikacijos metu dominavo jaunesni turnyro dalyviai, 303  minutes trukusiose lenktynėse fortūna šypsojosi turnyro senbuviams. Žinoma, ilga lenktynių distancija ir naktį vykstančios lenktynės kaip ir tikėtasi pareikalavo didelio susitelkimo, tad išlaikyti vienodą tempą visų lenktynių metu nebuvo lengva.

Po 15 minučių trukusios kvalifikacijos aukščiausią starto poziciją užėmė vienintelė turnyre dalyvaujanti – tik merginų atstovaujama komanda „Kartų remontas internetu”. Tuo metu trasoje važiavusi Emilija Ulvydaitė trasą įveikė per 28,092 s. laiką. Tai jų komandai padovanojo papildomus 3 taškus turnyrinėje lentelėje. Nedaug nuo merginų atsiliko komandos „420” (28,118 s.) ir „DNNT Racing” (28,149 s.). Jos taip pat pelnė papildomus turnyrinius taškus.

Le-Kartland'303.-3-etapas-4
Užimtos pozicijos kvalifikacijos metu startą komandoms palengvino tik dalinai. Dalyviai startavo Le Man’s principu, tad čia galiojo ir sėkmės dėsnis. Ir nors dalyviams pavyko sėkmingai pajudėti iš savo vietų, nesklandumų išvengti nepavyko. Dalyviams nespėjus pilnu tempu įsivažiuoti iš karto į trasą buvo išleistas Safety Kart’as, sulėtinęs pilotus. Pasirodo galingas startas padarė žalos vienai iš trasos kolonų, todėl šią problemą teko skubiai spręsti. Pasitraukus Safety Kart’ui dalyviai pilnu tempu tęsė daugiau nei 5 val. trukusias kartingo ištvermės lenktynes.

Le-Kartland'303.-3-etapas-3
Šį kartą lenktynių metu dalyviams pavyko išvengti didesnių kontaktų, nors įsitempimas jautėsi iki pat finišo. Didžiausias galvos skausmas komandoms teko dėliojantis strategiją: kaip susiplanuoti 15 kartingo kartu su pilotu keitimų ir susiskaičiuoti privalomus 60 JOKER ratų. Žinoma, dar viena naujovė, šiek tiek pasunkinusi šių metų lenktynių formatą – privalomas minimalus laikas trasoje, kuris pagal lenktynių reglamentą privalo būti ne trumpesnis nei 7 minutės. Anksčiau pradėjus kartingo keitimosi procedūrą šį nebuvo užskaityta, o kartu turėjo būti ir pakartotinai atlikta. Šią procedūra papildomai teko atlikti „Radijo Drifto” komandai, kuri 42 s.  išbuvo trumpiau trasoje. Nepaisant to, komandai šis etapas buvo sėkmingiausias šiame sezone ir šio etapo lentelėje jie liko 6-ieji.

Trumpai aptariant etapo metu „KTK racing division” teisėjų skirtas nuobaudos beveik visoms komandoms buvo skirta bent po 1 nuobaudą už agresyvų vairavimą ar taisyklių nesilaikymą išvažiuojant iš PIT ar JOKER zonos. Vis tik 3 komandos šį kartą sugebėjo neužkliūti teisėjams. Tarp jų turnyro lyderiai – „Palaima Racing”, naujokai – „Nesugalvojom” ir „Autocom” komandos. Tiesa, pastarieji ne tik negavo baudų, bet ir ilgą laiką etapo lentelėje laikėsi aukščiausiose pozicijose. Vis tik pasirinkta strategija nepasiteisino – senkant lenktynių laikui lyderiai kaip mat ėmė keistis, taip „Autocom” komandą nustumdami vis žemiau. Po finišo komanda liko 10 pozicijoje.

3-čiasis etapas ir vėl buvo palankus turnyro lyderiams. Paskutinėmis etapo minutėmis kova virė tarp „Palaima Racing” ir „Simple Stupid” komandų. Trumpam į pirmą vietą išsiveržus „Simple Stupid” komandai buvo galima tikėtis pirmojo etapo baigties, kuomet jie išplėšė pergalę iš „Palaima Racing” komandos. Vis tik paaiškėjus, kad komandai dar liko keli neįveikti JOKER ratai, etapo baigtis tapo aiški – 3 etapo lyderiais vėl tapo „Palaima racing”.  Šio etapo podiumas ir net ketvirtoji vieta visiškai sutapo su 2-ojo etapo rezultatais. Už podiumo trejetuko liko „Kartlandas Junior”. 3 etapo podiumas pasikirstė taip:

Le-Kartland'303.-3-etapas-5

• 1 vieta – „Palaima Racing” (I. Palaima, G. Grinbergas, M. Bisikirskas, L. Stanevičius, K. Smalskas)
  • 2 vieta – „Simple Stupid” (A. Gliožeris, D. Butvila, K. Žala)
  • 3 vieta – „420” (V. Mičiūda, R. Šerelis, M. Siniauskas, E. Miliauskas)

Bendrą turnyro lentelę galima rasti – Le Kartland’303. Turnyrinė lentelė

Etapo dalyviai ir nugalėtojai buvo apdovanoti renginio partnerių Dynamit, Auto Moto parkas, Apollo boulingas, ElektroKart by Kartlandas, Transcom, Liqui Moly dovanomis.

Jau paskutinis 2018-2019 metų „Le Kartland’303” sezono etapas vyks Kauno Kartlande, BALANDŽIO 5 DIENĄ. Su etapu susijusias naujienas sekti galima paspaudus šią nuorodą – Le Kartland 303. 4 etapas. Kaunas